Omán
Omán
Omán - Nizwa
Omán - mešita sultána Kábuse v Maskatu
Omán - Misfat Al-Abriyeen
Omán
Omán
Omán - Nizwa
Spojené arabské emiráty - Dubaj

Program zájezdu

1. den ( neděle 2.2.)
Setkání všech účastníků cesty na Letišti Václava Havla v Praze. Odlet z Prahy a přílet do ománského Maskatu (přesný čas setkání na letišti a odletu bude upřesněn v předodletových informacích přibližně měsíc před odletem). Po vybavení nezbytných formalit na letišti bude následovat přesun hotel v Maskatu, ubytování a nocleh.
2. den (pondělí 3.2.)
Snídaně. Naše putování začneme návštěvou dvou nádherných staveb moderní ománské architektury - Velké mešity sultána Kábuse v Maskatu a komplexu Královské opery v Maskatu, na kterých je krásně vidět, jakým způsobem Omán navazuje na své tradice - možnost meditaci či ztišení v zahradě nedaleko mešity. Návrat na hotel v Maskatu, večeře, nocleh.
3. den (úterý 4.2.)
Snídaně. Omán je zemí, kterou proslavilo nejlepší kadidlo a my si dnes prohlédneme slavné tržiště s kadidlem, myrhou a dalšími vonnými látkami Mutrah Souk, Zvenčí se podíváme na sultánův palác Al-Alam a poté na portugalské pevnosti Al-Džalálí a Al-Mirání. Navštívíme muzeum Bajt Al-Zubajr, kde se seznámíme s geografií Ománu, povíme si o současné vládnoucí dynastii a ukážeme si specifika ománského odívání. Odpoledne se přesuneme do města Nizva, kde se ubytujeme, večeře - po večeři možnost meditace či ztišení na hotelu. Nocleh.
4. den (středa 5.2.)
Snídaně. Návštěva slavného tržiště v Nizvě a prohlídka krásné místní pevnosti. Návštěva paláce v Džibrínu, který nechal v sedmnáctém století postavit sultán Bel'arab bin Sultan, který byl milovníkem věd a umění a tato jeho záliba se odráží v architektuře tohoto nádherného paláce - možnost meditace či ztišení přímo v paláci. Návštěva pevnosti v Bahle, která je zapsaná na listinu světového dědictví UNESCO a byla postavena během vlády dynastie Nabhání. Návrat na hotel v Nizvě, večeře, nocleh.
5.den (čtvrtek 6.2.)
Snídaně. Přestoupíme do menších automobilů a vydáme pod nejvyšší ománskou horu Džabal Šams. Na cestě navštívíme překrásnou horskou oázu Misfat Al-Abreyeen, kde bude možnost meditace či ztišení. Procházka nad tzv. ománským Grand Canyonem - nádherný zážitek. Návrat na hotel do Nizvy, večeře, nocleh.
6.den (pátek 7.2.)
Snídaně. Navštívíme nedávno zrekonstruované osídlení starobylé vesnice Manah a ukážeme si mimo jiné typickou místní mešitu a její stavební specifika. Oáza Birket Al-Mooz, kde se vedle původního osídlení dochoval faládž (zavlažovací kanál) Al-Chatmeen, který byl zapsán na listinu světového dědictví UNESCO. Dále se pojedeme podívat do městečka Zukayt na vzácné hrobky ze třetího tisíciletí před naším letopočtem, které svým tvarem připomínají včelí úly. Přejezd na okraj pouště Al-Wahiba Sands, kde přestoupíme do automobilů, které nás provezou až do kempu uprostřed nádherné pouště, ubytování (každé ubytovací zařízení má v tomto vynikajícím kempu vlastní sprchu i toaletu). Možnost meditace a ztišení při západu slunce. Večeře, nocleh.
7.den (sobota 8.2.)
Snídaně. Dnes zůstaneme v pouštním kempu a budeme mít skvělou možnost propojit se zde s tímto hlubokým a transformativním místem. Možnost meditace či ztišení a také odpočinku. Večeře, nocleh.
8.den (neděle 9.2.)
Snídaně. Opustíme poušť a vydáme se do jednoho ze dvou nejznámějších ománských wádí s názvem Wádí Bani Chálid, kde bude možné se vykoupat v krásných jezírcích mezi vápencovými skalami - krásný zážitek s možností meditace či ztišení přímo na místě. Odpoledne se přesuneme do přístavního města Sur, kde navštívíme místní slavnou výrobnu tradičních arabských plachetnic dhau a řekneme se o výrobě těchto lodí. Možnost procházky po příjemné městské promenádě. Ubytování na hotelu v Suru, večeře, nocleh. Snídaně. NIZWA - prohlídka pevnosti s výraznou kulovitou obrannou věží. Přesun do oázy Birkat Al-Mouz, která mimo jiné proslula pěstováním banánů - prohlídka zavlažovacího kanálu - tzv. faladže. Prohlídka starobylé vesnice Manah s tradiční ománskou vesnickou architekturou, návrat na hotel, večeře, nocleh.
9.den (pondělí 10.2.)
Snídaně. Dnes nás čekají dvě nádherné přírodní oblasti - nejkrásnější ománské wádí s názvem Wádí Šáb - cesta přes wádí, na jejímž konci nás čeká několik propojených jezírek, z nichž poslední vede až ke krásnému vodopádu a malé jeskyni - fantastický zážitek. Dále se podíváme do tzv. závrtu s názvem Bimmah Sinkhole, kde bude opět možné koupání. Cestou do Maskatu si povíme o vývoji stavebních technik a architektury v oblasti dnešního Ománu napříč jednotlivými historickými obdobími. Ubytování na hotelu v Maskatu, večeře - po večeři možnost meditace či ztišení a reflexe celého našeho putování. Nocleh.
10.den (úterý 11.2.)
Snídaně. Transfer na mezinárodní letiště v Maskatu. Odlet a přílet do Prahy (přesný čas odletu z Maskatu a příletu do Prahy Vám upřesníme v předodletových informacích zhruba 1 měsíc před začátkem naší cesty (v případě brzkého odjezdu obdrží klienti snídani formou snídaňových balíčků na cestu).
Podmínky zájezdu
POŘADATEL ZÁJEZDU
Pořadatelem zájezdu je česká cestovní kancelář CK HRDLIČKA s.r.o., která se věnuje pořádání poznávacích zájezdů a na svých zájezdech spojuje profesionalitu s přátelským a lidským přístupem.
ODBORNÝ DOPROVOD
Klienty bude na cestě doprovázet Terezie Dubinová - hebraistka, kulturoložka a duchovní průvodkyně, a Karel Hrdlička, který od roku 2007 absolvoval množství úspěšně realizovaných zájezdů na Blízký východ. Dvojice těchto průvodců je zárukou příjemného a bezproblémového průběhu celé cesty.
UBYTOVÁNÍ
3x v Maskatu, 3x v Nizvě, 1x v Súru ve *** příjemných hotelech střední třídy s polopenzí, 2x na poušti Wahiba ve vynikajícím kempu ve 2 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Manželé, nebo jinak příbuzní jsou vždy na společném 2 lůžkovém pokoji.
PŘEPRAVA
Letecky z Prahy do Maskatu a zpět s přestupem v Dubaji do Prahy. Po Ománu a Dubaji doprava turistickým minibusem, výjezd do hor džípy.
CENA ZAHRNUJE
1) leteckou dopravu Praha - Dubaj - Maskat a zpět opět s přestupem v Dubaji

2) turistický klimatizovaný minibus

3) 9x ubytování, 9x snídaně, 8x večeře

4) balíček kompletního cestovního pojištění A60, který obsahuje mimo jiné pojištění léčebných výloh v zahraničí i storno pojištění (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta). Kompletní podmínky najdete zde)

5) servis průvodce
CENA NEZAHRNUJE
1) příplatek 180 USD - platí se až v Ománu (vstupy do vybraných hrazených objektů, bakšiš na hotel a pro řidiče autobusu)

2) vstupní vízum do Ománu je pro země EU zdarma, situace se však může změnit. Pokud by došlo ke zpoplatnění, výši víza a postup pro vyřízení Vám sdělíme ve finálních informacích cca jeden měsíc před odletem

3) příplatek za jednolůžkový pokoj - 12 990 Kč/pobyt

4) případné další poplatky související se vstupem do země, např. testy na onemocnění Covid-19. O aktuálních podmínkách Vás budeme informovat.
PŘIHLÁŠKY
Pro přihlášení stačí vyplnit formulář na našich stránkách, poté obdržíte cestovní smlouvu s číslem účtu.

K zařazení do zájezdu je nutné uhradit první zálohu ve výši 20 000,- Kč / na osobu, zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na adresu naší cestovní kanceláře (CK HRDLIČKA, Partyzánská 16, 312 00 Plzeň) či oskenovanou na e-mail: zajezdy@ckhrdlicka.cz.

Po připsání zálohy (popř. celé platby) na účet potvrdíme kopii smlouvy zpět. Doplatek zájezdu, prosím, zašlete nejpozději do 31.12.2024. Zhruba čtyři týdny před odletem Vám zašleme předodletové informace.

MINIMÁLNÍ POČET KLIENTŮ NUTNÝCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU
20
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ
Při vstupu do mešit je nutné mít zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů). Na místa, kde je zakrytí kolen a ramen vyžadováno, budete s předstihem upozorněni Vaším průvodcem.

Platnost cestovního dokladu musí být minimálně 6 měsíců od data návratu.
DOPORUČENÍ
Pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, osušky, pokrývku hlavy, boty do vody, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 200 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 24-30°C. V horách počítejte s nižšími teplotami (doporučujeme přibalit větrovku či jarní bundu).

Rezervace zájezdu

Omán s meditacemi v doprovodu Terezie Dubinové