Omán
Omán
Omán - Nizwa
Omán - mešita sultána Kábuse v Maskatu
Omán - Misfat Al-Abriyeen
Omán
Omán
Omán - Nizwa
Spojené arabské emiráty - Dubaj
Spojené arabské emiráty - Dubaj - Burdž al-chalífa
Spojené arabské emiráty - Dubaj
Spojené arabské emiráty - Dubaj - Palm Islands

Program zájezdu

1. den (pondělí 17.2.)
Sraz na Letišti Václava Havla v Praze. Přesný čas odletu Vám pošleme ve finálních informacích cca měsíc před odletem. Přílet do Maskatu v ranních hodinách, transfer na hotel v Maskatu.
2. den (úterý 18.2.)
Ubytování na hotelu v ranních hodinách, snídaně. MASKAT prohlídka nejvýznamnější ománské náboženské stavby - Velké mešity sultána Kábuse, v níž se nachází druhý největší ručně utkaný koberec a druhý největší lustr na světě, prohlídka budovy Královské opery, návrat na hotel, večeře, nocleh.
3. den (středa 19.2.)
Snídaně.MASKAT - návštěva starobylého a slavného tržiště - Mutra súk - možnost nákupu tradičních ománských suvenýrů (kadidlo, myrha), relaxační procházka v přístavu starého přístavního města s vyhlídkou na sultánovu jachtu, návštěva muzea Bait Al Zubair, palác sultána Kábúse ibn Saíd (pouze zvenčí), který je obklopený portugalskými pevnostmi al-Džalali a al-Mirani, přesun na hotel do Nizvy, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.
4. den (čtvrtek 20.2.)
Snídaně. Přejezd do hor - prohlídka starobylé horské vesnice MISFAT AL-ABRIYEEN s krásnou oázou a důmyslným zavlažovacím systémem. Poté výjezd pod nejvyšší horu Ománu - DŽABAL ŠAMS, kde terénními automobily vyjedeme k strhující strži- ománskému Grand Canyonu - kratší trek vhodný pro všechny věkové skupiny. Prohlídka starobylého osídlení ve vesnice Al-HAMRA , návrat na hotel do Nizvy, večeře, nocleh.
5.den (pátek 21.2.)
Snídaně. NIZVA - návštěva tradičního tržiště vetně slavného kozího trhu a nedaleké pevnosti s kulovitou věží. Prohlídka hradu v BAHLE zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO. Prohlídka jedinečného paláce ve městě DŽIBRÍN, který byl vybudován v sedmnáctém století sultánem Belarabem bin Sultánem a svou architekturou a stylem odrážel sultánovu zálibu ve vědě a umění, návrat na hotel do Nizvy, večeře, nocleh.
6.den (sobota 22.2.)
Snídaně. Navštívíme nedávno zrekonstruované osídlení starobylé vesnice MANAH a ukážeme si mimo jiné typickou místní mešitu a její stavební specifika. Oáza BIRKET AL-MOOZ, kde se vedle původního osídlení dochoval také faládž Al-Chatmeen, který byl zapsán na listinu světového dědictví UNESCO. Dále se pojedeme podívat do městečka ZUKAYT na vzácné hrobky ze třetího tisíciletí před naším letopočtem, které svým tvarem připomínají včelí úly. Přejezd na okraj POUŠTĚ ŠARKÍJA, kde přestoupíme do automobilů, které nás provezou až do kempu uprostřed nádherné pouště, ubytování (každé ubytovací zařízení má v tomto vynikajícím kempu vlastní sprchu i toaletu). Večeře, nocleh.
7.den (neděle 23.2.)
Snídaně. Vydáme se do jednoho ze dvou nejznámějších ománských údolí s názvem WÁDÍ BANI CHÁLID, kde bude možné se vykoupat v krásných jezírcích mezi vápencovými skalami - krásný zážitek. Odpoledne se vydáme do přístavního města SUR, kde navštívíme slavnou výrobnu tradičních arabských plachetnic dhau a řekneme se o výrobě těchto lodí. Možnost procházky po městské promenádě. Ubytování na hotelu v Suru, večeře, nocleh.
8.den (pondělí 24.2.)
Snídaně. V tomto krásném dni nás čekají dvě nádherné přírodní oblasti. Nejkrásnější ománské údolí WÁDÍ ŠÁB - cesta přes wádí, na jejímž konci nás čeká několik propojených jezírek, z nichž poslední vede až ke krásnému vodopádu a malé jeskyni - fantastický zážitek. Dále se podíváme do tzv. závrtu s názvem BIMMAH SINKHOLE, kde bude opět možné koupání. Ubytování na hotelu v Maskatu, večeře, nocleh. Snídaně. NIZWA - prohlídka pevnosti s výraznou kulovitou obrannou věží. Přesun do oázy Birkat Al-Mouz, která mimo jiné proslula pěstováním banánů - prohlídka zavlažovacího kanálu - tzv. faladže. Prohlídka starobylé vesnice Manah s tradiční ománskou vesnickou architekturou, návrat na hotel, večeře, nocleh.
9.den (úterý 25.2.)
Snídaně. MASKAT - návštěva ruční výroby parfémů Amouage parfumes factory, přejezd a návštěva hradu NAKHAL FORT a přírodní rezervace Nakhal - možnost relaxace u místního teplého pramene, návrat na hotel v Maskatu, večeře, nocleh.
10.den (středa 26.2.)
Snídaně. Transfer z Maskatu do Dubaje. Na cestě zastávka u VELKÉ MEŠITY SULTÁNA KÁBUSE ve městě Sohar, která patří mezi klenoty moderní ománské architektury a je ovlivněna perskými vzory. Ubytování na hotelu v Dubaji, večeře, nocleh.
11. den (čtvrtek 27.2.)
Snídaně. DUBAJ - okružní jízda po Dubaji po nejkrásnějších a nejznámějších architektonických skvostech. Odpoledne možnost osobního volna, návrat na hotel, večeře, nocleh.
12.den (pátek 28.2.)
Snídaně, ranní transfer na letiště v Dubaji, odlet do Prahy. Přesný čas odletu do Prahy a příletu do Prahy Vám zašleme ve finálních informacích přibližně 1 měsíc před začátkem zájezdu.
Podmínky zájezdu
POŘADATEL ZÁJEZDU
Pořadatelem zájezdu je česká cestovní kancelář CK HRDLIČKA s.r.o., která se věnuje pořádání poznávacích zájezdů a na svých zájezdech spojuje profesionalitu s přátelským a lidským přístupem.
ODBORNÝ DOPROVOD
Klienty bude na cestě doprovázet Karel Hrdlička, který od roku 2007 absolvoval množství úspěšně realizovaných poznávacích zájezdů, a místní specialista - dvojice těchto průvodce je zárukou bezproblémového průběhu celého zájezdu.
UBYTOVÁNÍ
3x v Maskatu, 1x v Súru, 3x Nizvě, 2x v Dubaji, ve *** příjemných hotelech střední třídy s polopenzí. 1x na poušti v kempu ve 2 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Manželé a jinak příbuzní jsou vždy ubytovaní na 2 lůžkovém pokoji.
PŘEPRAVA
Letecky z Prahy do Maskatu a zpět z Dubaje do Prahy. Po Ománu a Dubaji doprava turistickým minibusem, výjezd do hor džípy.
CENA ZAHRNUJE
1) leteckou dopravu Praha - Dubaj - Maskat a zpět z Dubaje do Prahy

2) turistický klimatizovaný minibus

3) 11 ubytování, 11x snídaně, 10x večeře

4) balíček kompletního cestovního pojištění A60, který obsahuje mimo jiné pojištění léčebných výloh v zahraničí i storno pojištění (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta). Kompletní podmínky najdete zde)

5) servis průvodce
CENA NEZAHRNUJE
1) příplatek 190 USD - platí se až v Ománu (vstupy do vybraných hrazených objektů, bakšiš na hotel a pro řidiče autobusu)

2) vstupní vízum do Ománu je pro země EU zdarma, situace se však může změnit. Pokud by došlo ke zpoplatnění, výši víza a postup pro vyřízení Vám sdělíme ve finálních informacích cca jeden měsíc před odletem

3) příplatek za jednolůžkový pokoj - 14 990 Kč/pobyt

PŘIHLÁŠKY
Pro přihlášení stačí vyplnit formulář na našich stránkách, poté obdržíte cestovní smlouvu s číslem účtu.

K zařazení do zájezdu je nutné uhradit první zálohu ve výši 25.000,- Kč / na osobu, zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na adresu naší cestovní kanceláře (CK HRDLIČKA, Partyzánská 16, 312 00 Plzeň) či oskenovanou na e-mail: zajezdy@ckhrdlicka.cz.

Po připsání zálohy (popř. celé platby) na účet potvrdíme kopii smlouvy zpět. Doplatek zájezdu, prosím, zašlete nejpozději do 11.1.2025. Zhruba čtyři týdny před odletem Vám zašleme předodletové informace.

MINIMÁLNÍ POČET KLIENTŮ NUTNÝCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU
20
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ
Při vstupu do mešit je nutné mít zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů). Na místa, kde je zakrytí kolen a ramen vyžadováno, budete s předstihem upozorněni Vaším průvodcem.

Platnost cestovního dokladu musí být minimálně 6 měsíců od data návratu.
DOPORUČENÍ
Pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, osušky, pokrývku hlavy, boty do vody, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 200 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 25-30°C. V horách počítejte s nižšími teplotami (doporučujeme přibalit větrovku či jarní bundu).

Rezervace zájezdu

Poznávací zájezd do Ománu s návštěvou Dubaje 2025