Cestovní pojištění

Součástí základní ceny zájezdu je balíček cestovního pojištění od Union Pojišťovny zahrnující pojištění léčebných výloh a repatriaci v případě úrazu, nemoci nebo smrti, a dále pojištění nákladů spojených s ukončením SoZ (pojištění zrušení objednaných služeb) a další typy pojištění. Konkrétní typ balíčku (A30, A60 nebo A90), který daný zájezd obsahuje, najdete v podmínkách daného zájezdu, v části Cena zahrnuje.

V reakci na aktuální situaci ve světě nabízí pojišťovna Union také uvedené balíčky ve variantě PANDEMIC (A30 PANDEMIC, A60 PANDEMIC, A90 PANDEMIC), které rozšiřují krytí o náklady spojené s onemocněním klasifikovaným Světovou zdravotnickou organizací jako epidemie nebo s podezřením na toto onemocnění (např. COVID-19), a to i v zemích, které byly Ministerstvem zahraničních věcí České republiky nebo jiným orgánem státní správy označeny jako rizikové. Cena balíčků je vyšší oproti základním, tento balíček tedy není součástí ceny zájezdu (pokud to není přímo uvedeno v podmínkách zájezdu) a je možné jej dokoupit. Konkrétní cenu najdete ve smlouvě k danému zájezdu a v případě zájmu jej můžete přiobjednat.

Typy pojištění obsazené v balíku pojištění:

Rychlý přehled některých typů pojištění z balíčku (kompletní přehlede najdete v Pojistné knížce - ke stažení níže):

* VPPCPCZ/1018 = Všeobecné pojistné podmínky cestovního pojištění VPPCPCZ/1018

Kompletní všeobecné pojistné podmínky, které vymezují práva a povinnosti zákazníka a pojišťovny (VŠEOBECNÉ POJISTNÉ PODMÍNKY CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ VPPCPCZ/1018) najdete ke stažení níže.