Náš tip!

Kypr - nádherná podzimní cesta

POZNEJTE S NÁMI OSTROV BOHYNĚ LÁSKY PLNÝMI DOUŠKY.

Objevte s námi historii, kulturu, památky, moře i hory ostrova, který byl a je křižovatkou, kde se setkávají vlivy Evropy a Blízkého východu.

Ukážeme si nádherné antické památky s jedinečnými mozaikami, vzácnou církevní architekturu zasazenou do úchvatných přírodních scenérií pohoří Troodos a také místa, kam se křižáci stáhli po opuštění Svaté země, To vše se skvělým průvodcem, který Vám jednotlivé informace o Kypru zasadí do širšího kontextu celé okolní oblasti - prostě ZAŽIJTE KYPR NAPLNO :)

011024
1.10. - 8. 10. 2024/ 7 dní
36 990 Kč

Program zájezdu

1. den:(úterý 1. října)
Setkání všech účastníků cesty na Letišti Václava Havla v Praze. Odlet z Prahy (přesný čas setkání na letišti a odletu z Prahy Vám upřesníme v předodletovýcch informacích přibližně měsíc před začátkem naší cesty). Přílet do Larnaky, transfer do Limassolu, ubytování na hotelu, nocleh.
2. den:(středa 2. října)
Snídaně. Nejprve si společně prohlédneme historické jádro LIMASSOLU. KOURION - starověké městský stát a dnes významná archeologická lokalita s množstvím nádherných mozaik a zbytky divadla. Poté poprvé nahlédneme na okraj pohoří TROODOS a zavítáme do půvabné vesničky OMODOS, která se nachází kolem kláštera Svatého kříže a je spojena s místní slavnou vinařskou tradicí - ve vesničce bude možné ochutnat lokální víno. Návrat na hotel do Limassolu, večeře, nocleh.
3. den:(čtvrtek 3. října)
Snídaně. Přesun do významného kyperského města PAFOS, jehož stará část je součástí památek UNESCO. Nejprve navštívíme lokalitu Petra tou Romiou, která je dle tradice místem zrození bohyně lásky Afrodity. Poté si prohlédneme tzv. Královské hrobky - monumentální podzemní hrobky, které pocházejí ze 3. století př. n. l.. Následovat bude návštěva archeologického parku, kde si mimo jiné prohlédneme nádherné mozaiky, které patří k těm nejkrásnějším a nejhodnotnějším ve východním Středomoří a zobrazují výjevy z řecké mytologie. Kratší osobní volno na prohlídku malebného přístavu Pafos. Návrat na hotel, večeře, nocleh.
4. den:(pátek 4. října)
Snídaně. Přejezd do hlavního města ostrova - NIKÓSIE - v současnosti jediné rozdělené hlavní město na světě, které se nachází prakticky v centru Kypru a je politickým i kulturním centrem ostrova. Prohlídka Archeologického muzea, které je hlavním a největším muzeem ostrova - výborná možnost seznámit se s historickým vývojem ostrova od neolitu až po raně byzantské období (7. stol. n. l.). Katedrála svatého Jana - prohlídka kostela s pozoruhodnými mozaikami na biblická témata. Procházka po staré části města podél hradeb z benátského období, pěší zóna s řadou obchůdků a taveren. Přechod přes kontrolní stanoviště do Tureckem okupované části města - prohlídka. Návrat na hotel do Limassolu, večeře, nocleh.
5. den:(sobota 5. října)
Snídaně. Vydáme se do oblasti Famagusty, která se rovněž nachází v Tureckem okupované části ostrova. SALAMIS - významné starověké královské město, které bylo dle tradice založeno jedním z trójským hrdinou Tefkrem. Prohlídka nádherných antických památek včetně divadla, agory či Diova chrámu. FAMAGUSTA - procházka po staré části města. Gotická katedrála svatého Mikuláše z křižáckého období. Na zpáteční cestě navštívíme LARNAKU, kde se podíváme do jeho staré části a ke kostelu svatého Lazara, který je patronem města. Návrat na hotel do Limassolu, večeře, nocleh.
6. den (neděle 6. října)
Snídaně. Prozkoumáme další krásná místa pohoří TROODOS, kde se snoubí nádherné přírodní krásy s působivou a hodnotnou církevní architekturou kostelů zapsaných na listinu světového dědictví UNESCO. Podíváme se do horských vesniček Galata a Kakopetria, za kterou se nachází úchvatné scenérie borových lesů. Vesnička Kakopetria má půvabnou atmosféru zejména díky své staré části, kterou si budeme moci příjemně vychutnat. Návrat na hotel do Limassolu, večeře, nocleh.
7. den:(pondělí 7. října)
Snídaně, Celodenní volno s možností odpočinku na pláži či procházek podél pobřeží a po staré části Limassolu. Večeře, nocleh.
8. den:(úterý 8. října)
Přesun na letiště do Larnaky. Odlet do Prahy. Přílet do Prahy na Letiště Václava Havla (přesný čas odletu z Larnaky a příletu do Prahy Vám upřesníme v předodletových informacích přibližně měsíc před začátkem naší cesty).
Podmínky zájezdu
POŘADATEL ZÁJEZDU
Pořadatelem zájezdu je česká cestovní kancelář CK HRDLIČKA s.r.o., která se specializuje na poznávací zájezdy, v nichž spojuje profesionalitu s přátelským a lidským přístupem.
ODBORNÝ DOPROVOD
Klienty bude na cestě doprovázet Mgr. Karel Hrdlička, který od roku 2007 absolvoval množství úspěšně realizovaných zájezdů po Blízkém východě a v mnoha dalších zemí. Danou oblastí se odborně zabývá. Společně s ním bude na místě také vynikající místní kyperský průvodce. Dvojice těchto průvodců bude zárukou bezproblémového a pohodového průběhu celé cesty.
UBYTOVÁNÍ

7x Limassol v kvalitním hotelu střední kategorie u pláže

PŘEPRAVA
letecky, po Kypru doprava turistickým autobusem
CENA ZAHRNUJE

1) obousměrné letecké spojení a dopravu po Kypru

2) ubytování s polopenzí - 7x ubytování, 6x snídaně, 6x večeře

3) servis českého průvodce s více než patnáctiletou praxí

4) balíček cestovního pojištění A30pandemic, který obsahuje mimo jiné pojištění léčebných výloh v zahraničí i storno pojištění (pojištění pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta) a je rozšířený také o krytí nákladů spojených s onemocněním COVID-19). Kompletní podmínky najdete: ZDE

CENA NEZAHRNUJE

1) příplatek 120 euro - vstupy do navštívených objektů a bakšiš pro místního řidiče a místního průvodce- tuto částku vybírá průvodce první večer na hotelu

2) jednolůžkový pokoj za příplatek 6 500,- Kč /osoba/pobyt

PŘIHLÁŠKY

Pro rezervaci místa stačí vyplnit formulář níže, poté Vám zašleme cestovní smlouvu.

Na cestovní smlouvě se nachází číslo účtu, na které je nutné uhradit první zálohu a tím si zajistíte zařazení do zájezdu. První záloha činí 15.000 Kč/os., poté nám zašlete vyplněnou a podepsanou cestovní smlouvu na adresu CK Hrdlička s.r.o. (CK Hrdlička s.r.o., Partyzánská 16, 312 00 Plzeň) či oskenovanou na e-mail: zajezdy@ckhrdlicka.cz.

Po připsání zálohy (případně celé platby) na účet Vám potvrdíme kopii smlouvy zpět. Doplatek zájezdu, prosím zašlete nejpozději do 31.08.2024.
DOPORUČENÍ
Pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, osušky, pokrývku hlavy, boty do vody, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 150 EURO, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 23-28°C.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ
Při vstupu do kostelů a klášterů je nutné mít zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů). Na místa, kde je zakrytí kolen a ramen vyžadováno, budete s předstihem upozorněni Vaším průvodcem. Minimální platnost cestovního dokladu musí být ještě 6 měsíců od data návratu.

Rezervace zájezdu

Kypr - nádherná podzimní cesta