Program zájezdu

1. den (čtvrtek 5. prosince 2024)
Setkání všech účastníků na Letišti Václava Havla, odlet z Prahy do Istanbulu. Přílet v odpoledních hodinách, seznámení se s městem, procházka v okolí Galatského mostu. Možnost společné večeře.
2. den (pátek 6. prosince 2024)
Snídaně. Hlavní perly ISTANBULU: návštěva paláce Topkapi ohromujícího sídla osmanských sultánů se slavným harémem a sbírkami cenných předmětů. Prohlídka Hagia Sofia největšího křesťanského chrámu své doby, dnes sloužícího jako mešita. čtvrť Sultanahmet a náměstí Hippodrom s Modrou mešitou vyhlášenou fajánskovými kachli v modré barvě. Prohlídka náměstí Hippodrom, dříve antického závodiště se slavnými obelisky. Možnost společné večeře.
3. den (sobota 7. prosince 2024)
Snídaně. Návštěva cisterny Yerebatan největší z několika stovek starověkých cisteren, které se nachází v podzemí města. Návštěva Archeologického muzea s jednou z největších sbírek představující antiku na území Malé Asie. Mešita Sulejmániye s jedinečným výhledem na Bospor a hrobkami Sulejmána a Roxelany, zakončení dne na Velkém bazaru.
4. den (neděle 8. prosince 2024)
Snídaně. Advent v Istanbulu, Třída Istiklál s katolickým kostelem sv. Antonína a množstvím restaurací a obchodů. Procházka moderní čtvrtí Beyoglu v okolí Galatské věžě, kde se nachází obchůdky s hudebninami a suvenýry, procházka čtvrtí Beyoglu v okolí Galatské věžě a čtvrti Karakoy s množstvím restaurací. Možnost společné večeře.
5. den (pondělí 9. prosince 2024)
Snídaně. Dopoledne návštěva nádraží Orient Expressu a Egyptského Bazaru. V poledních hodinách transfer na letiště, odlet do ČR.
Podmínky zájezdu
ZÁJEZD POŘÁDÁ
Pořadatelem zájezdu je česká cestovní kancelář CK HRDLIČKA s.r.o., která se specializuje na poznávací zájezdy, v nichž spojuje profesionalitu s přátelským a lidským přístupem.
PŘEPRAVA
Letecky, transfer z a na letiště autobusem.
ODBORNÝ DOPROVOD
Klienty bude na cestě provázet Mgr. Kateřina Aydin, která v Turecku žije a má mnohaletou zkušenost s tamní kulturou. Odborně se zabývala touto lokalitou na ZČU.
UBYTOVÁNÍ
Ubytování 4x v Istanbulu ve tříhvězdičkovém hotelu se snídaní
CENA ZAHRNUJE

1) Ubytování v 3* hotelu (4x ubytování se snídaní).

2) Leteckou dopravu Praha – Istanbul – Praha, přepravu turistickým autobusem na místě.

3) Služby specializovaného českého průvodce s více než desetiletou praxí, který hovoří turecky a danou oblastí se dlouhodobě odborně zabývá.

4) Balíček cestovního pojištění A30, který obsahuje mimo jiné pojištění léčebných výloh v zahraničí i storno pojištění (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta).Kompletní podmínky najdete: ZDE

CENA NEZAHRNUJE

1) Obědy, večeře - vždy Vám průvodce doporučí nebo zajistí restauraci.

3) Příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 7 500 Kč/pobyt.

PŘIHLÁŠKY

Pro přihlášení postačí vyplnit formulář níže, poté obdržíte cestovní smlouvu s číslem účtu.

K zařazení do zájezdu je nutné zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na adresu (CK Hrdlička s.r.o., Partyzánská 16, 312 00 Plzeň) či oskenovanou na e-mail:zajezdy@ckhrdlicka.cz, dále uhradit zálohu ve výši 15 000 Kč na osobu.

Doplatek zájezdu, prosíme, zašlete nejpozději do 31.10. 2024.
MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ
20
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Při vstupu do kostelů i mešit je nutné mít zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů). Na místa, kde je zakrytí kolen a ramen vyžadováno, budete s předstihem upozorněni Vaším průvodcem.

Minimální platnost cestovního dokladu při cestě do Turecka je 6 měsíců od data návratu.

Pro zahraniční turisty jsou cesty do Istanbulu bezrizikové.
DOPORUČENÍ
Pamatujte na běžné léky, fotoaparát, zimní oblečení, dobré boty.

Rezervace zájezdu

ADVENTNÍ ISTANBUL