Víkendová Litomyšl a její okolí - novinka a náš tip

Zveme Vás na speciální dvoudenní poznávací a zážitkový zájezd do Litomyšle a jejího okolí v termínu 12.9 - 13.9.2020.

Během prvního dne (sobota 12.září) se budete moci seznámit s městem Litomyšl, jeho historií, památkami (zámek - památka UNESCO, rodný byt Bedřicha Smetany, Portmoneum - unikátní dům, který svými malbami vyzdobil Josef Váchal) a významnými osobnostmi. Během výkladu bude rovněž pojednána historie místní židovské komunity (podíváme se na místo zničené synagogy a na místní židovský hřbitov). V Litomyšli se ubytujeme v příjemném čtyřhvězdičkovém hotelu Zlatá Hvězda přímo na Smetanově náměstí.

Následující den (neděle 13.září) se přesuneme na památný Růžový palouček, který je spojován s pověstí o místě posledního rozloučení Českých bratří s naší zemí před tím, než odešli do exilu. Po následné polední pauze na oběd či kávu si pojedeme prohlédnout zámek Nové Hrady, přezdívaný též „České Versailles“. Na závěr naší cesty se podíváme do synagogy ve městě Luže a na zdejší židovský hřbitov a pohovoříme o příběhu místní židovské komunity.

Provázet Vás bude učitel hebrejštiny a průvodce po Izraeli a dalších zemích Karel Hrdlička a na některých lokalitách též místní specializovaní průvodci.

Cena: 3 300 Kč na osobu 

Cena zahrnuje:

1) veškerou dopravu z Prahy do Litomyšle, po jednotlivých památkách a zpět do Prahy

2) ubytování na dvoulůžkovém pokoji v příjemném čtyřhvězdičkovém hotelu Zlatá Hvězda přímo na Smetanově náměstí v Litomyšli, večeři a snídani

3) balíček cestovního pojištění, který zahrnuje i storno pojištění (pro případ zrušení ze strany klienta).

4) průvodcovské služby

Cena nezahrnuje:

1) příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 600 Kč (fakultativně - na vyžádání zajistíme).

2) 550 Kč/osobu: vstupné do navštívených objektů a spropitné na hotelu a pro řidiče autobusu. Platí se až během zájezdu.

V případě zájmu si prosím rezervujte místo prostřednictvím formuláře níže. Všichni jsou srdečně zváni!