Po stopách Franze Kafky

Datum: 
Neděle, 3. Duben 2022

Rádi bychom Vás pozvali na specializovanou prohlídku po stopách Franze Kafky, která nás zavede do míst, kde se Kafka narodil, kde bydlel, psal a pracoval.

Cestou si budeme vyprávět o Kafkově díle a životě a zamyslíme se mimo jiné nad těmito otázkami: Jaký charakter mělo vlastně jeho přátelství s Maxem Brodem? Bylo to vůbec přátelství? Jak a kdy Kafka psal? Platí opravdu vše, co se o něm traduje? Byl introvert? Vegetarián? Sionista? Měl strach z žen? Uměl hebrejsky? Zajímala ho kabala - židovská mystika? Čím to, že si bez jeho díla svět dnes skoro nedokážeme představit? Vyprávěním o Kafkovi budeme zároveň dýchat fascinující a přece svazující atmosféru Prahy na přelomu 19. a 20. století, dobu asanace míst, kde Kafka žil. Prohlídka pro Vás byla připravena na základě nejnovější literatury a průvodce se v ní bude snažit představit Franze Kafku z nových a neobvyklých úhlů pohledu.

Provázet Vás bude specialista na pražské Židovské město a Terezín Jonáš Plischke a Karel Hrdlička.

Akce proběhne v neděli 3. dubna 2022 od 13:00 do cca 17:00 (sraz je ve 12:45 před hotelem Intercontinental, Pařížská 30, Praha 1) a kromě pěší procházky bude rovněž zahrnovat jednu jízdu metrem (pokud nemáte předplacenou jízdenku do pražské dopravy, mějte prosím připravenou jednu jízdenku na metro) na Nový židovský hřbitov na Olšanech, kde se nachází hrob Franze Kafky a kde naši prohlídku zakončíme.

Cena za celou prohlídku činí 750 Kč za osobu.

V případě zájmu si prosím rezervujte místo (omezená kapacita) prostřednictvím formuláře níže.

Těšíme se na Vás!